GYKSE Szekszárd – Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs 48-71 (14-20, 18-13, 12-20, 4-18)

GYKSE Szekszárd: Heimann Gergő 13, Ábrahám Soma 10, Léhmann Dávid -, Héjjas Balázs 13, Sáfrán Botond 7, Csere: Inalegwu Marcell 4, Arató Gergő 1, Maczkó Zsombor -, Villányi Gergely -, Szabó Kristóf -. Edző: Juhász Gábor

Edzői értékelés: A Pannon Liga soron következő fordulójában a NKA Pécs csapatát fogadtuk. Az idei szezonban (beleértve a bajnokságot és a Pannon Ligát is) harmadszor játszottunk egymással és mind a háromszor különböző összetételű csapattal. Most várt ránk a legnagyobb kihívás hiszen a kiemelt bajnokságban eddig veretlen “A” csapattal érkeztek.
Nagyon jó lehetőség volt, hogy felmérjük a saját erőnket az egyel feljebb játszó jó szerkezetű csapattal. Amit a pályán nyújtottak a fiúk, az minden várakozásomat felülmúlta. Nem játszottunk alárendelt szerepben. Védekezésben fegyelmezettek és kellően agresszívak voltunk, míg támadásba tartani tudtuk a lépést ellenfelünkkel. A negyedik negyed kezdetekor még 2 pontos előnyünk volt, de sajnos kipontozódás(ok) és kisebb fáradság (hiszen több játékosnak ez volt a harmadik meccse a héten) miatt a pécsi csapat kihasználva erőfölényét megnyerte a mérkőzést.
Gratulálok játékosoknak, hiszen mindenki kitett magáért és ez a mentalitás és munka visz minket előre.