Kaposvári SI – GYKSE Szekszárd 59-64 (14-13, 10-20, 11-21, 24-10)

GYKSE: Heimann Gergő 17/3, Ábrahám Soma 12, Léhmann Dávid 6, Héjjas Balázs 14, Sáfrán Botond 8. Csere: Ganczer Ádám 2, Villányi Gergely -, Inalegwu Marcell 5, Orbán Norton -, Arató Gergő -, Szabó Kristóf -, Baka Péter -. Edző: Juhász Gábor

KASI (legjobb dobók): Karabulut Tunahan 23, Balogh Ákos 16, Yake Matthew 7. Edző: Szőke Balázs

Edzői értékelés:

GYKSE – Kaposvár

Az alapszakasz győzelemmel kiharcoltuk a jogot, hogy keresztjáték rendszerben feljussunk a kiemelt bajnokságba.
Ellenfelünket a Kaposvár KK csapatát sorsolással kaptuk, akik a nyugati csoport hetedik helyén zárták az alapszakaszt.
Az első mérkőzést itthon játszottuk szép számú közönség előtt, külön motivációt nyújtva ezzel a csapatnak. A cél az volt, hogy a lehető legnagyobb előnyt, vagy a legkisebb hátrányt ( erre szerencsére nem került sor) kell kialakítani, mert a idegenben bármi (is) megtörténhet.
Kicsit kapkodva és idegesen kezdtük a mérkőzést. Nem is sikerült az elején ellépni ellenfelünktől. Amint kicsit megnyugodtunk, rendre kosárral tudtuk befejezni a támadásokat. Ahogy nőtt a különbség, úgy játszottak a fiúk egyre felszabadultabban. A védekezésünk ekkor még működött és a harmadik negyedben 28 ponttal is vezettünk.
Ellenfelünk azonban nem adta fel és nagyon harcias játékkal a negyedik negyedet megnyerte ezzel lecsökkentette a különbséget 18 pontra. Ezzel az előnnyel vártuk a vasárnapi visszavágót.

Kaposvár – GYKSE

Sokat nem tudtunk pihenni hiszen vasárnap már a visszavágóra utaztunk.
Megbeszéltük, hogy a 18 pontos előny ellenére úgy állunk hozzá a mérkőzéshez mintha 0-0 lenne.
A mérkőzés elejét nagyon megnyomta a Kaposvár és hat pontos előnyt harcoltak ki, nekünk viszont nem jöttek a sikeres támadások. A csapat tartását mutatja, hogy nem kellett időt kérnem mert maguktól megtalálták a gyűrűhöz vezető utat. Ami az első mérkőzésen is tapasztalható volt, hogy ahogy átvettük a vezetését és növeltük az előnyt, úgy egyre nyugodtabb és céltudatosabb lett a játékunk. A félidőben már mi vezettünk 9 ponttal, és már akarva-akaratlanul is hozzáadtuk a hazai 18 pontot, az előny így már megnyugtató volt.
A második félidőben már többet cserélve játszottunk és jó volt látni, hogy mindenki hozzáteszi a magáét. A záró negyedet megint megnyomta a Kaposvár akik az utolsó pillanatig nem adták fel és ez dicséretre méltó, és sok csapatnak követendő példa. A mérkőzést sikerült megnyerni így kettős győzelemmel jutottunk a legjobb 16 csapat közé és a Kiemelt Bajnokságban folytatjuk a versenyzést.
Gratulálok MINDEN játékosnak, hiszen nagyon céltudatosan játszottak az egész bajnokságban, megőrizve a veretlenségünket, és elérve a közösen kitűzött célt.
A mérkőzések statisztikái önmagukért beszélnek.