Sporttörténelem! Csapatunk bejutott a Nemzeti Fiú Kiemelt Kadett Bajnokság legjobb 16 csapata közé!!!

GYKSE Szekszárd – Győri KC 82-59 (19-12; 21-16; 21-12; 21-19)

Zsók Áron 23/6, Sebestyén Tamás 16/3, Szabó Bálint 12, Erdősi Gergő 10, Heimann Gergő 7/3, Szűcs Attila 6, Héjjas Balázs 5, Zsók Dániel 2, Sáfrán Botond 1, Léhmann Dávid -, Simon János Soma -, Villányi Gergely -, Edző: Juhász Gábor

Edzői értékelés: Az előző napi siker után kicsit féltem attól, hogy nem vesszük elég komolyan az utolsó mérkőzést. A Győr mindent megtett hogy megnehezítse a dolgunkat. Ha kicsit nehézkesebben is de végül sima győzelmet arattunk.

Gratulálok az összes játékosnak aki az elmúlt három hétben edzéseken és edzőmérkőzéseken elvégzett munkával elérte ezt a sikert. A folytatásban dolgozunk tovább, hiszen kemény mérkőzések várnak ránk.

Juhász Gábor
2018.09.30

Budapesti Honvéd SE “A” – GYKSE Szekszárd 88-94 (25-24; 22-28; 14-17;27-25)

Zsók Áron 28, Zsók Dániel 18, Sebestyén Tamás 16, Szabó Bálint15, Szűcs Attila 7/3, Heimann Gergő 7/3, Erdősi Gergő 3, Héjjas Balázs -, Sáfrán Botond -, Léhmann Dávid -, Simon János Soma -, Villányi Gergely-, Edző: Juhász Gábor

Edzői értékelés: Az elmúlt három hétben erre a mérkőzésre készültünk. Tudtuk, ha el akarjuk érni a célunkat akkor ez csak a Honvéd és a Győr legyőzésével sikerülhet.
Igazi kemény mérkőzésre számítottunk, és ez be is igazolódott. Az első félidőben koncentráltan játszva és keményen védekezve 5 pontos előnyt tudtunk szerezni, A hibáinkat az ellenfél rögtön kihasználta és a harmadik negyed közepén átvette a vezetést. Az, hogy mennyire akartak a srácok mutatja, hogy egy 9-0 futással a negyed végére újra mi vezettünk már 8 ponttal.
A záró negyedben az ellenfél még felzárkózott 3 pontra de a biztos kézzel értékesített büntetőkkel és a fegyelmezett játékkal megnyertük a mérkőzést.
Igazi csapatmunka volt. A kipontozódott játékosokat tudtuk helyettesíteni, és öt játékos is két számjegyű VAL mutatóval zárt, a csapat pedig összesen 106-ot (!) csinált.

AKMÉ Körmendi Törpördögök – GYKSE Szekszárd 95-60 (22-17; 21-11; 28-17; 24-15)

Zsók Áron 12/3, Szabó Bálint 10; Zsók Dániel 9, Szűcs Attila 8, Erdősi Gergő 6, Sebestyén Tamás 5, Héjjas Balázs 4/3, Sáfrán Botond 2, Heimann Gergő 2, Villányi Gergely 2, Léhmann Dávid -,Simon János Soma -, Edző:Juhász Gábor

Edzői értékelés: A korai indulás és hosszú utazás hatása meglátszott a csapaton. Nehezen tudtuk felvenni a ritmust a Körmend ellen aki ezen a mérkőzésen dinamikusabban és szervezettebben játszott.
A félidőig még látótávolságon belül voltunk ellenfelünkkel. Voltak szép egyéni teljesítmények, de csapatként nem tudtunk meglepetést okozni.