5. helyért

FSC DiM Moskovskogo r. Minska – GYKSE Szekszárd 19-31 (2-9, 12-11, 5-11, -)

Heimann Gergő 8, Inalegwu Marcell 7, Ábrahám Soma 6, Léhmann Dávid 5, Héjjas Balázs 3, Arató Gergő 2, Orbán Norton -, Villányi Gergely -, Baka Péter -, Sáfrán Botond -, Maczkó Zsombor -, Szabó Kristóf -, Ganczer Ádám -. Edző: Juhász Gábor

Edzői összefoglaló a Plzeňi tornáról:

A 2019-2020 bajnoki szezon közepén az U16 csapattal beneveztünk a Plzen Christmas Cup kosárlabdatornára.

A korosztályunkban 15 csapat nevezett. A „B” csoportban kezdtük a szereplést, ahol Cseh, Német és Fehérorosz ellenfeleinkkel versenyeztünk, hogy minél előrébb végezzünk, hiszen a az első két helyezett a legjobb 8 közé jut. Ezt a célt kitűzve és elérve sikerült megszerezni a második helyet a Hanau White Wings (GER) és a BK Jiskra Domazilce (CZ) legyőzésével és a Minszk (BY) elleni hosszabbítás illetve büntető párbajjal záruló vereséggel.

A negyeddöntőben a Belga WEB Academy ellen három negyedig tartó jó játékkal ugyan, de sajnos vereséget szenvedtünk, így az 5-8 helyért versenyeztünk tovább. A keresztjáték és a helyosztó mérkőzéseket megnyerve a torna 5. helyén végeztünk, amihez gratulálok a csapatnak.

Az ilyen nemzetközi megmérettetések sokat segítenek a csapatnak, hiszen más országok csapataival mérhetik össze erejüket, és      szinte az összes idejüket együtt töltik a játékosok, erősítve ezzel a csapategységet. Biztos vagyok benne, hogy az itt szerzett tapasztalatok és élmények nagy segítségünkre lesznek abban, hogy a hazai bajnokságban is helytállva elérjük a közösen kitűzött célunkat.