GYKSE Szekszárd – Félegyházi TSI 75-65 (25-17; 21-18; 14-12; 15-18)

Zsók Áron 18/3, Erdősi Gergő 14, Szűcs Attila 12/3, Szabó Bálint 11/3, Heimann Gergő 9/3, Zsók Dániel 6, Léhmann Dávid 5/3, Baka Péter -, Villányi Gergely -, Szabó Kristóf -, Edző: Juhász Gábor

Edzői értékelés: A régiós döntőn az első mérkőzést a keleti első helyezett Félegyházi TSI ellen játszottuk. Nem ismertük igazán ellenfelünket, ők viszont a kecskeméti mérkőzésünket látva szépen felkészültek és az ott jól játszó Heimann Gergő és Zsók Áron ezen a mérkőzésen megkülönböztetett figyelmet kaptak. Csapatként tudtunk alkalmazkodni ehhez, így a többi játékos (is) jó teljesítménnyel kezdte a mérkőzést. A védekezésünk egész jól működött de a félidőre kialakult 11 pontos előnyt szerettük volna növelni. Erre minden lehetőségünk megvolt de a támadások befejezésénél sokat hibáztunk de sikerült megnyerni a mérkőzést.

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia “A” – Nagykőrösi Sólymok KE “A” 82-87

3. helyért:

Félegyházi TSI – PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia “A” 70-78

1. helyért:

GYKSE Szekszárd – Nagykőrösi Sólymok KE “A” 89-57 (27-14; 27-14; 17-11; 21-18)

Heimann Gergő 22/9, Zsók Áron 19/3, Erdősi Gergő 15, Szűcs Attila 15/6, Szabó Bálint 11, Baka Péter 4, Szabó Kristóf 2, Léhmann Dávid 1, Villányi Gergely -, Zsók Dániel -, Edző: Juhász Gábor

Edzői értékelés: A döntőben a PVSK csapatát legyőző, nagyon gyors játékot játszó Nagykőrös volt az ellenfelünk.
Rossz előjelekkel vártuk a összecsapást, mert az előző mérkőzésen Zsók Dániel combizom sérülést, Heimann Gergő bokasérülést szenvedett. Zsók Dániel nem is tudta vállalni a játékot.
A csapattal megbeszéltük, hogy ezt csak akkor tudjuk megnyerni, ha mindenki a maximumot hozza ki magából.
Hogy a fiúk ezt mennyire komolyan vették, mi sem mutatja jobban, hogy minden negyedet megnyerve, a dobott pontokat szépen elosztva egymás között, jó egyéni és csapatvédekezéssel 32 ponttal megnyertük a mérkőzést.
Gratulálok minden játékosnak az egész évi munkához. Ezzel a győzelemmel bejutottunk a Régiós Bajnokok döntőjébe, ahol az Országos Kadett Bajnokság 17-20 helyéért játszunk egy hét múlva.