GYKSE Szekszárd – PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia “A” 79-86 (8-25; 28-20; 24-19; 19-22)

Szabó Bálint 25/3, Heimann Gergő 23/3, Zsók Áron 13, Zsók Dániel 6, Simon Soma 4, Szűcs Attila 4, Sebestyén Tamás 2, Sáfrán Botond 2, Léhmann Dávid -, Edző: Juhász Gábor

Edzői értékelés: A bajnokság talán egyik legjobban várt mérkőzésére készültünk a PVSK ellen. Szerettünk volna egy újabb hazai sikernek örülni, de hiba csúszott a számításainkba. Sajnos nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, (8-25) amivel 17 pontos hátrányba kerültünk. A védekezésünk nem működött és nem voltunk elég agresszívak támadásban sem. A folytatásban összeszedtük magunkat és a harmadik negyedben utolértük a pécsi csapatot. A végjátékban azonban a kipontozódott játékosok hiányát kihasználva az PVSK nyerte a mérkőzést. Sok hibával játszottunk és a büntetőinket is rosszul dobtuk (41/19). Így nagyon nehéz mérkőzést nyerni ebben a bajnokságban.
Ugyanakkor dicséretet is érdemelnek a fiúk, mert ekkora hátránynál nem zuhantak össz és nagyot küzdve kiegyenlített mérkőzést játszottunk.
Kitűnt: Heimann, Szabó