GYKSE Szekszárd – Kozármisleny SE 67-68 (17-21, 17-18, 14-12, 19-17)

Héjjas Balázs 18, Inalegwu Marcell 12, Ganczer Ádám 11, Villányi Gergely 10/6, Arató Gergő 7/3, Baka Péter 4/3, Orbán Norton 3/3, Szabó Kristóf 2, Tóth Levente -. Edző: Juhász Gábor

Dunaújvárosi Sárkányok – GYKSE Szekszárd 79-82 (22-15, 10-15, 14-17, 25-24, 8-11)

Inalegwu Marcell 26/9, Héjjas Balázs 14, Villányi Gergely 11/9, Baka Péter 11, Arató Gergő 8, Tóth Levente 6, Ganczer Ádám 4, Szabó Kristóf 2, Orbán Norton -. Edző: Juhász Gábor

Edzői értékelés:

Négy város tornája

I.forduló, 2020. 01. 12. Székesfehérvár

Székesfehérváron kezdődött meg a Négy város tornája, amelyet azért hívtak életre, hogy játéklehetőséget biztosítson azon játékosoknak, akik kevesebb perceket töltenek a pályán, illetve, hogy meccsrutint szerezzenek.

Az első mérkőzésen Kozármislennyel csaptunk össze. Fej – fej mellett haladt a két csapat, ám mi voltunk mindig azok, akik futottunk az eredmény után. Ha a jó védekezésünknek köszönhetően felzárkóztunk, vagy kiegyenlítettünk, akkor támadásban a jól kidolgozott helyzeteinket rendre kihagytuk. Kár ezért az egy pontos vereségért, de ebből csak tanulni tudnak a fiúk.

A következő mérkőzést mindjárt melegében az első után a Dunaújvárosi Sárkányokkal játszottuk. Ismét mi maradtunk hátrányban az első negyedben, amit a félidő végéig sikerült megfordítani. Rengeteg kihagyott helyzet jellemezte megint a játékunkat. Védekezésben többféle módon próbáltuk megakadályozni az ellenfél támadásait, több- kevesebb sikerrel. Két meccslabdánk is volt a végén, ám nem kedvezett nekünk a szerencse, így hosszabbításra került sor, ahol két gyors egymás utáni Villányi hármassal, illetve egy ziccerrel előnyt szereztünk, de erre az ellenfél válasza is meg volt: egy két pontos, egy három pontos és két bedobott büntető. Még mindig nem ért véget, az izgalom a tetőfokára hágott mindkét oldalon kimaradt egy –egy büntető. Csak egy pont volt ide, de egy utolsó másodpercekben bedobott ziccer eldöntötte a találkozót.

Mindkét mérkőzésen rengeteg olyan helyzet adódott, amiből később csak profitálhatnak a srácok. Remek alkalom volt ez arra, hogy mindenki megmutathassa, mit tud kihozni magából éles, küzdelmes percekben.